Хто такий баріста? Консультации

бариста

2010-09-25_Lviv_4935_Lupa
Баріста (з італ. barista) — спеціаліст з приготування кави, що може зробити «правильний» напій і подати його відвідувачеві. Слово не відмінюється, і в Італії позначає бармена взагалі. Оскільки найпопулярніший напій в Італії — це еспрессо, слово у нашому вжитку з самого початку використовувалося для позначення бармена, який може приготувати еспресо чи напій на його основі, наприклад, капучіно.

Тепер рамки значень слова «баріста» значно розширилися. Гарний баріста добре розбирається в кавовому зерні, підчасту й сам займається його обсмажуванням і підбором купажів, а також розшукує хороше зерно в усіх «кавових» країнах світу. Баріста — чудовий психолог, який може легко знайти спільну мову з будь-яким відвідувачем. Також баріста прекрасно розбирається в кавовій техніці та аксесуарах, може сам слідкувати за станом свого професійного обладнання, а за потреби й проконсультувати клієнта з питання домашньої кавової техніки.

Гарний баріста не просто вміє готувати еспресо. Він підносить його до рангу високого мистецтва, він — справжній художник, що легким порухом пітчера витворить розкішний лате-арт у чашці капучіно. Досвідчений баріста прекрасно розбирається в алкоголі, і вміе готувати кавово-алкогольні напої: від класичної кави по-ірландськи до авторських. Баріста дійсно високого рівня вправно користується не тільки еспресо-машиною та кавомолкою, а й джезвою, пуроверами, аеропресом, перколяторами та будь-яким іншим екзотичним приладдям. А ще кожен баріста — трішки спортсмен, адже не випадково проводяться чемпіонати баріста! Кожен баріста мріє стати кращим за інших і приготувати саме ту, заповітну, ідеальну чашку.

    Додаткова інформація:

  • «Barista» — стаття в «Вікіпедії» (En)
  • «Бариста» — стаття в «Вікіпедії» (Ua)
  • «Бариста» — стаття в «Кофепедии» (Ru)
Хто такий баріста?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Новый комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *